منوی اصلی
قلمرو یک دختر ایرانی
بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه می نگری
 • sheyda @ چهارشنبه 17 دی 1393 05:42 ب.ظ نظرات ()

  دعای مادر,داستان زیبای دعای مادر,

  پزشک و جراح مشهور (د.ایشان) روزی برای شرکت در یک کنفرانس علمی که جهت بزرگداشت و تکریم او بخاطر دستاوردهای پزشکی اش برگزار میشد ، باعجله به فرودگاه رفت .
  بعد از پرواز ناگهان اعلان کردند که بخاطر اوضاع نامساعد هوا و رعد و برق و صاعقه ، که باعث از کارافتادن یکی از موتورهای هواپیما شده ، مجبوریم فرود اضطراری در نزدیکترین فرودگاه را داشته باشیم .

  دکتر بلافاصله به دفتر استعلامات فرودگاه رفت و خطاب به آنها گفت : من یک پزشک متخصص جهانی هستم و هر دقیقه برای من برابر با جان خیلی انسانها هاست و شما میخواهید من 16ساعت تو این فرودگاه منتظر هواپیما بمانم ؟

  یکی از کارکنان گفت : جناب دکتر ، اگر خیلی عجله دارید میتونید یک ماشین کرایه کنید ، تا مقصد شما سه ساعت بیشتر نمانده است  ، دکتر ایشان با کمی درنگ پذیرفت و ماشینی را کرایه کرد و براه افتاد که ناگهان در وسط راه اوضاع هوا نامساعد شد و بارندگی شدیدی شروع شد بطوری که ادامه دادن برایش مقدور نبود .

  ساعتی رفت تا اینکه احساس کرد دیگه راه راگم کرده خسته و کوفته و درمانده و با نا امیدی به راهش ادامه داد که ناگهان کلبه ای کوچک توجه او را به خود جلب کرد .

  کنار اون کلبه توقف کرد و در را زد ، صدای پیرزنی راشنید : بفرما داخل هرکه هستی ، در باز است …

  دکتر داخل شد و از پیرزن که زمین گیر بود خواست که اجازه دهد از تلفنش استفاده کند .
  پیرزن خنده ای کرد و گفت : کدام تلفن فرزندم ؟ اینجا نه برقی هست و نه تلفنی ، ولی بفرما و استراحت کن و برای خودت استکانی چای بریز تاخستگی بدر کنی و کمی غذا هم هست بخور تا جون بگیری .

  دکتر از پیرزن تشکرکرد و مشغول خوردن شد ، درحالی که پیرزن مشغول خواندن نماز و دعا بود .
  که ناگهان متوجه طفل کوچکی شد که بی حرکت بر روی تختی نزدیک پیرزن خوابیده بود ، که هرازگاهی بین نمازهایش او را تکان میداد .

  پیرزن مدتی طولانی به نماز و دعا مشغول بود، که دکتر به او گفت :
  بخدا من شرمنده این لطف و کرم و اخلاق نیکوی شما شدم ، امیدوارم که دعاهایت مستجاب شود.

  پیرزن گفت : و اما شما ، رهگذری هستید که خداوند به ما سفارش شما را کرده است .
  ولی دعاهایم همه قبول شده است بجز یک دعا

  دکتر ایشان گفت : چه دعایی ؟

  پیرزن گفت : این طفل معصومی که جلو چشم شماست نوه من است که نه پدر دارد و نه مادر ، به یک بیماری مزمنی دچار شده که همه پزشکان اینجا از علاج آن عاجز هستند .
  به من گفته اند که یک پزشک جراح بزرگی بنام دکتر ایشان هست که او قادر به علاجش هست ، ولی او خیلی از مادور هست و دسترسی به او مشکل است و من هم نمیتوانم این بچه را پیش او ببرم .


  میترسم این طفل بیچاره و مسکین خوار و گرفتار شود پس از الله خواسته ام که کارم  را آسان کند .

  دکترایشان در حالی که گریه میکرد گفت :

  به والله که دعای تو ، هواپیماها را ازکار انداخت و باعث زدن صاعقه ها شد و آسمان را به باریدن وا داشت . تا اینکه من دکتر را بسوی تو بکشاند و من بخدا هرگز باور نداشتم که الله عزوجل با یک دعایی این چنین اسباب را برای بندگان مومنش مهیا میکند. و بسوی آنها روانه میکند.

  وقتی که دستها از همه اسباب کوتاه میشود ، فقط پناه بردن به آفریدگار زمین و آسمان بجا می ماند .

  منبع:adsms.com

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 دی 1393 05:44 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 17 دی 1393 05:39 ب.ظ نظرات ()

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  ولنتاین/ پیشنهاداتی برای خرید هدیه ولنتاین

  روز ولنتاین (روز عشاق و یا روز عشق ورزی) مصادف با ۱۴ فوریه (25 بهمن ) در بعضی فرهنگها روز ابراز عشق است.


  روز ولنتاین در آسیا:
  این روز در بیشتر کشورهای آسیایی جشن گرفته می‌شود. اما در کره و ژاپن و چین این جشن سابقه طولانی تری دارد. در این کشورها زنان بیشتر از مردان هدیه می‌دهند و جالب اینکه مردان تنها به عشق واقعیشان کادو می‌دهند اما زنان باید به تمام کسانی که دوست دارند هدیه بدهند.

  حتی زنانی که در اداره کار می‌کنند باید به مردان همکار خود هم شکلات بدهند. این شکلات به giri choko مشهور می‌باشد و با شکلاتی به نام honmei choko فرق می‌کند و این شکلات مخصوص عشق‌های واقعی یا دوستی‌های قوی می‌باشد. در ژاپن دختران  به دخترانی که دوستان واقعی آنها هستند هم شکلات هدیه می‌دهند.
  در روز 14 مارس در این کشورها مردان در انتظار هدیه‌ای می‌باشند که از عشق واقعی خود دریافت کنند. این روز به نام روز سفید می‌باشد و هدیه آن گل ختمی‌ و یا شکلات سفید می‌باشد.


  در کره یک روز به نام روز سیاه وجود دارد که در 14 آوریل می‌باشد و مردانی که از عشق واقعی‌شان هدیه نگیرند غذایی به نام jajangmyun می‌خورند که همان رشته فرنگی چینی می‌باشد که با سس سیاه خورده می‌شود. در کره جنوبی جشنی در 11 نوامبر گرفته می‌شود که زن و شوهرهای جوان برای یکدیگر هدیه می‌خرند و زنان در این روز خود را غسل می‌دهند تا از بدترین ها دور شوند.

   

   توصیه هایی فوق العاده به خانمها برای خرید هدیه ولنتاین
  هدیه ولنتاین - اگر تاكنون به فكر خرید هدیه ولنتاین نیفتادید و یا نمی‌دانید كه چه می‌خواهید بخرید، پیشنهاد ما را درباره خرید یك یا بعضی از این هدایا جدی بگیرید. البته این را هم اضافه كنیم كه شاد كردن همسرتان آن هم در روز خاصی مثل روز ولنتاین، تنها از طریق خرید هدیه میسر نمی‌شود.شما هم می‌توانید در نقش همسر ، شرایطی را برای او فراهم كنید كه در فضای خانه احساس راحتی و آرامش بیشتری كند. مطمئن باشید این كار برای او به‌مراتب لذت‌بخش‌تر خواهد بود.


  1- یکی از هدایای ولنتاین می تواند یك كیف كار مناسب با شغل و موقعیت اجتماعی همسرتان باشد. كیف‌های چرم نسبت‌به بقیه كیف‌ها شیك‌تر هستند. هیچ‌وقت مد نمی‌شوند، هیچ‌وقت هم از مد نمی‌افتند. چرم، جذابیت و برازندگی بیشتری به آقایان شیك پوش می‌دهد.


  2- حق انتخاب ادكلن همسرتان بعد از ازدواج با شماست! پس درنهایت زرنگی، ادكلنی را كه می‌پسندید برایش هدیه بخرید. برای این گزینه از 35 تا 140 هزار تومان كنار بگذارید.


  3- كیف پول چرم، اگر می‌خواهید این پیشنهاد را انتخاب كنید، كنجكاوانه، سراغ كیف پول همسرتان بروید و نگاهی بیندازید. اگر كهنه شده ، شما بهترین گزینه را پیدا كردید. 


  4- یکی دیگر از پیشنهادات ما برای خرید هدیه ولنتاین یك مجمـوعـه از محصولات بهداشتی مردانه  است.


  5- ست کیف و كمربند هم یكی از هدایایی است كه همسر شما به آن احتیاج دارد اما دقت كنید كه كمربند را بر حسب سنشان انتخاب كنید.


  6- بسیاری از آقایان به وسایل سرگرم‌كننده گرایش دارند. پس می‌توانید برای هدیه ولنتاین با سفارش پازل چهره (پیشنهاد: یكی از عكس‌های عروسی‌تان) او را غافلگیر كنید.

  7- همچنین اگر باز هم دنبال تنوع بیشتری برای خرید هدیه ولتاین هستید، ما به شما ساعت، موبایل، ریش‌تراش، جاكلیدی، جا كارتی، خود نویس‌های شكیل و... را پیشنهاد می‌كنیم.

   

  ایده هایی جالب برای تزئین هدیه ولنتاین

   

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

  تزئین هدیه ولنتاین

  ولنتاین, روز ولنتاین, هدیه ولنتاین

   منبع:hamshahrionline.ir
   seemorgh.com

  
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 17 دی 1393 05:42 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ دوشنبه 15 دی 1393 07:30 ب.ظ نظرات ()

  اگر گفتی
  چگونه می شود مُرده ای را زنده کرد ؟
  فرض کن من مُرده ام !
  حالا بخند . . .

   http://www.takpayamak.com/wp-content/uploads/2012/09/Beauty_Baby_8.jpg

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 07:32 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ یکشنبه 14 دی 1393 07:24 ب.ظ نظرات ()

  پیامک لبخند


  دنیا ارزانی آدمهایش !
  فقط من باشم و تو ، دو فنجان چای به ضمیمه لبخندت . . .

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 07:27 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ شنبه 13 دی 1393 06:47 ب.ظ نظرات ()


  حجاب
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 06:49 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ جمعه 12 دی 1393 06:42 ب.ظ نظرات ()
  قلب بیمار
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 06:43 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ پنجشنبه 11 دی 1393 06:38 ب.ظ نظرات ()


  تربیت اسلامی+تربیت ماهواره ای


  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 06:40 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ پنجشنبه 11 دی 1393 11:42 ق.ظ نظرات ()

  ضرب المثل از خجالت آب شد, داستان ضرب المثل

  آدمی را وقتی خجالت و شرمساری دست دهد، بدنش گرم می شود و گونه هایش سرخی می گیرد. خلاصه عرق شرمساری که ناشی از شدت و حدت گرمی و حرارت است از مسامات بدنش جاری می گردد.

   

  عبارت بالا گویان آن مرتبه از شرمندگی و سرشکستگی است که خجلت زده را یارای سربلند کردن نباشد و از فرط انفعال و سرافکندگی سر تا پا خیس عرق شود و زبانش بند آید. اما فعل "آب شدن" که در این عبارت به کار رفته ریشه تاریخی دارد و همان ریشه و واقعه تاریخی موجب گردیده که به صورت ضرب المثل درآید:

   

  بایزید بسطامی و یا بگفته شیخ فریدالدین عطار: «آن سلطان العارفین، آن برهان المحققین، آن پخته جهان ناکامی، شیخ وقت ابویزید بسطامی رحمةالله علیه» در شهر بسطام و در خاندانی زاهد و پرهیز گار دیده به جهان گشود. در بدایت حال روزی قرآن تلاوت می کرد، به سوره لقمان و این آیه رسید که حق تعالی می فرماید: "مرا و پدر و مادرت را شکر و سپاس گوی". بی درنگ به خدمت مادر شتافت و عرض کرد: "من در دو خانه کدخدایی چون کنم؟ این آیت بر جان من آمده است. یا از خدا خواه تا همه آن تو باشم. یا مرا بخدا بخش تا همه آن او باشم"، مادر گفت: "ترا در کار خدا کردم و حق خود بتو بخشیدم."

   

  «پس بایزید از بسطام رفت و سی سال در شام و عراق می گشت و ریاضت می کشید. یک صد و سیزده و به روایتی یک صد و سه پیر را خدمت کرد و فایده برد که از آن جمله امام ششم شیعیان حضرت امام جعفر صادق (ع) بوده است. روزی حضرت صادق (ع) در حجره اش به بایزید فرمود: "آن کتاب را به من ده" عرض کرد: "کدام کتاب؟" فرمود: "کتابی که بر روی طاقچه است." شیخ گفت: "کدام طاقچه؟"حضرت صادق (ع) فرمود: "حجره من بیش از یک طاقچه ندارد و تو چگونه آن طاقچه را تا کنون ندیدی؟" بایزید عرض کرد: "من اینجا به نظاره نیامدم. مرا با طاقچه و رواق چکار؟" امام صادق (ع) فرمود: " چون چنین است باز بسطام رو که کار تو تمام شد ".

   

  بایزید به بسطام رفت و هفت بار او را از بسطام بیرون کردند. زیرا سخنانش در حوصله اهل ظاهر نمی گنجید. شیخ می گفت: "چرا مرا بیرون می کنید؟" هر بار جواب می دادند: "تو مرد بدی هستی". و شیخ می گفت: " خوشا شهری که بدش من باشم". خلاصه مقام او در طریقت به جایی رسید که می گویند ذوالنون مصری مریدی به خدمتش فرستاد  و پیغام داد: "همه شب مخسب و به راحت مشغول نباش که قافله رفت."

   

  شیخ جواب داد: "مرد تمام آن باشد که همه شب خفته بود و بامداد پیش از نزول قافله به منزل فرو آمده باشد." ذوالنون چون این بشنید بگریست و گفت: «مبارکش باشد که احوال ما بدین درجه نرسیده است.» بایزید در سال 261 هجری به سن 73 سالگی در بسطام درگذشت و همانجا مدفون گردید.

   

  شگفتا که قبرش در جایی (بدون صندوق و مقبره) و گنبد و بارگاهش در جایی دیگر است که می گویند سلطان محمد اولجایتو در نبش قبر و انتقال جسدش به زیر گنبدی که ساخته بود تقریباً نظیر همان خوابی را دید که پس از اتمام بنای گنبد چمن سلطانیه، حضرت علی بن ابیطالب (ع) را در خواب دیده بود.

  بایزید بسطامی به سلطان مغول در عالم رؤیا گفت: "من تحت السمأ را دوست دارم. حال که خاک قبر حجابی بین من و آسمان شده، تو دیگر گنبد و بارگاه را حجاب دوم قرار مده. اجر تو قبول و طاعتت مقبول باد."

   

  نقل کردند که شبی ذوق عبادت در خود ندید، خادم را گفت: "مگر در خانه چیزی مانده است که دل مشغولی دهد؟" خادم خانه را گشت، خوشه ای انگور یافت. بایزید گفت: "ببرید به کسی دهید که خانه ما دکان بقالی نیست!" چون خوشه انگور را از خانه بیرون بردند؛ وقتش خوش شد و ذوق عبادت یافت. خلاصه مقام زهد و تقوای بایزید بسطامی به جایی رسید که گبری را گفتند: "مسلمان شو." جواب داد: "اگر مسلمانی این است که بایزید می کند، من طاقت آن را ندارم و نتوانم کرد. اگر این است که شما می کنید، اصلاً به دین احتیاج ندارم!"

   

  نقل است روزی مریدی از حیا و شرم مسئله ای از وی پرسید. شیخ جواب آن مسئله را چنان مؤثر گفت که درویش آب گشت و روی زمین روان شد. در این موقع درویشی وارد شد و آبی زرد دید. پرسید : "یا شیخ، این چیست؟" گفت: "یکی از در درآمد و سؤالی از حیا کرد. من جواب دادم. طاقت نداشت چنین آب شد از شرم." به قول علامه قزوینی: "گفت این بیچاره فلان کس است که از خجالت آب شده است." این عبارت از آن تاریخ بصورت ضرب المثل درآمد و در مواردی که بحث از شرم و آزرم به میان آید از آن استفاده و به آن استناد می شود.
  منبع:farhangsara.com

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 11 دی 1393 11:44 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 09:44 ب.ظ نظرات ()

  یکی از مشکلات همیشگی در وبگردی‌های روزانه که همه ما بارها آن را تجربه کردیم وقتی بوده که مثلا مشغول نوشتن یک کامنت در یک وبلاگ بوده‌اید


  اما پس از کلی صرف وقت و تایپ وقتی نگاه به صفحه مانیتور خود کرده‌اید متوجه شدید که چون زبان صفحه کلید ویندوز بر روی حالت تایپ حروف انگلیسی بوده و شما قصد تایپ فارسی داشته اید … به یک متن نامفهوم و به هم ریخته رسیده اید …


  حالا همیشه مجبور بودید تا همه متن تایپ شده را پاک کرده و پس از انتخاب زبان صحیح صفحه کلید ؛ مجددا اقدام به تایپ کنید .  احتمالا شما نیز خوشحال خواهید شد اگر بدانید که برای رفع این مشکل نیز یک افزونه‌ی جالب برای فایرفاکس تهیه شده است.


  با نصب افزونه EasyFa در فایرفاکس می‌توانید تنها با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl + F12 در هر قسمت از فایرفاکس با تایپ اشتباه جمله فارسی با حالت صفحه کلید انگلیسی متن را حرف به حرف به فارسی بر میگرداند


  مثلاً جمله “بهقثبخط هس فاث ذثسف” به firefox is the best تغییر داده میشود. (و بالعکس)

     با توجه به تفاوت نگاشت بین حروف فارسی و کلیدهای صفحه کلید کاربران مختلف بخش خاصی برای تنظیم این نگاشت در نظر گرفته شده است.


  http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/1/17/974072_158.gif

  ورود به صفحه دریافت افزونه EasyFa  ۩ ◄ هدیه (اختیاری) خواندن این مطلب 14 صلوات میباشد ► ۩

  http://jang-cyberi.blogfa.com


  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 09:47 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 08:26 ب.ظ نظرات ()

  به امید روزی که متن تمام اس ام اس ها یک جمله باشد و آن : مهدی آمد…

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 08:28 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 08:24 ب.ظ نظرات ()


  ما معتقدیم که عشق سر خواهد زد

   

  بر پشت ستم کسی تیر خواهد زد

   

  سوگند به هر چهارده آیه نور

   

  سوگند به زخم های سرشار غرور

   

  آخر شب سرد ما سحر می گردد

   

  مهدی به میان شیعه برمی گردد

   

  …یا امام زمان انتظار هم از نیامدنت بی تاب شد

   

  گفته بودم گربیایی مقدمت را گل فشانم

   

  گل چی قابل مهربانم چشمهایم فرش راهت

   

  چه انتظارعجیبی! توبین منتظران هم عزیز من چه غریبی!

   

  عجیب تر که چه آسان نبودنت شده عادت

   

  چه کودکانه سپردیم دل به بازی قسمت

   

  چه بی خیال نشستیم چه کوششی چه وفایی؟

   

  فقط نشسته وگفتیم خداکند که بیایی.

   

  جزاو به هیچ واقعه ای دل نبسته ایم

   

  موعود جمعه *جمعه موعود می رسد….

   

  نیازارم ز خود هرگز دلی راکه

   

  میترسم در آن جای تو باشد …

   

  توسل به امام عصر(عج)

   

  سر راه تو نشستم به تمنای نگاهی

   

  چه شود عاقبتم را ز خدا خیر بخواهی

   

  سالِفِ برِّکَ بی خوانده‌ام و درس گرفتم

   

  که مرا داده‌ای از روز ازل فیض پناهی

   

  با لباسی که برای غم جد تو بپوشم

   

  با همین رنگ سیاهش ز دلم رفته سیاهی

   

  آمدم تا که بگویم سر یارم به سلامت

   

  تسلیت بر تو بگویم همره ناله و آهی

   

  گر نگاه تو نباشد به خدا هیچ نماند

   

  نه امانی نه قوامی نه ثباتی و سپاهی

   

  عزّت عشق عیان است در این سال حسینی

   

  چه شود امر فرج را ز خدا خود تو بخواهی

   

  آغازامامت گل سرسبدعالم هستی  بقیه الله الاعظم حضرت حجه بن الحسن امام زمان (عج)برمنتظرین ظهورش مبارک.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 08:26 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 07:34 ب.ظ نظرات ()
  صبحی مادری برای بیدار کردن پسرش رفت . مادر : پسرم بلند شو ، وقت رفتن به مدرسه است !
  پسر : اما چرا مامان ؟ من نمی خوام برم مدرسه!
  مادر : دو دلیل به من بگو که نمی خوای بری مدرسه !
  پسر : یک که همه بچه ها از من بدشون می یاد ! دوما همه معلم ها از من بدشون می یاد !
  مادر : اُه خدای من ! این که دلیل نمی شه ! زود باش تو باید بری به مدرسه !
  پسر : مامان دو دلیل برام بیار که من باید برم مدرسه ؟
  مادر : یک تو الآن پنجاه و دو سالته ! دوما اینکه تو مدیر مدرسه هستی ! :lol:
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 07:35 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 07:28 ب.ظ نظرات ()
  کاش خدا سه چیز را نمی آفرید !
  عشق ، غرور و دروغ ؛ چون عشق هنگام غرور به انسان دروغ می گوید . . .

  اس ام اس غرور - www.TakPayamak.com


  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 07:19 ب.ظ نظرات ()

  داشتم با پدرم جدول حل میکردم که گفتم : پدر نوشته دوست, عشق , محبت و چهار حرفیه . . .

  اتفاقا” دو حرف اولشم در اومده بود , یعنی ب و الف

  یه دفعه پدرم گفت فهمیدم عزیزم میشه بابا . . .

  با اینکه میدونستم بابا میشه ولی بهش گفتم نه اشتباهه . . .

  گفت ببین اگه بنویسی بابا عمودیشم در میاد . . .

  تو چشام اشک جمع شده بود و گفتم میدونم میشه بابا ولی . . .

  اینجا نوشته چهار حرفی . . .

  ولی تو که حرف نداری . . . !!!

   

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 07:21 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • sheyda @ چهارشنبه 10 دی 1393 06:51 ب.ظ نظرات ()

  هیچگاه

  تو را...

  آنگونه
  دوست نخواهم داشت...

  که
  زندانیم باشی...!

  زندانبانی...

  شغل مورد علاقه ام نیست...!

  و از دید من...

  زندان...

  منفورترین مکان دنیاست...!

  من...

  تارهای افکار خویش نیز...

  گسسته ام...!

  چه برسد...

  به تو...!!!

  تو میتوانی پرنده باشی...

  اما...

  اینکه بخواهی
  تا چه حد...

  در آسمان من...

  اوج بگیری...

  در خود توست...

  میزان اوج گرفتن و پروازت...

  بستگی دارد به...

  "آرزویت""باورت""خواستنت""صداقتت"

  و...

  "عشقت"

  هر میزان که...

  از
  چشمه عشق...

  سیرابتر بنوشی...

  بیشتر اوج خواهی گرفت...!

  من...

  تو را...

  آرزو نخواهم کرد...!

  آنکه با
  دل می آید...

  با دل میماند...

  و این...

  می ارزد به تمام زندگی...!!!

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 10 دی 1393 06:52 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو